Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy

 • Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy
 • Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy
 • Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy
 • Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy
 • Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy

Roland JD-Xi Syntezator Analogowo-cyfrowy

2 269,00 zł

1 szt. w magazynie!Zamów do 16:15 = dostawa w Polsce za 2 dni

Recenzje video

Opis

Instrukcja
Recenzje
Opis produktu
Mały gabarytowo, potężny w brzmieniu i przystępny cenowo, Roland JD-Xi daje prawdziwy silnik analogowy, popularne brzmienia Roland SuperNATURAL synth i wiele innych narzędzi twórczych pod jednym dachem. Wyposażony w 37 mini klawiszy, ten kompaktowy instrument dostarcza tłuste, ciepłe analogowe basy i leady z podręczną kontrolą parametrów plus polifoniczny niezbędnik PCM z padami, smyczkami, brassami i innymi brzmieniami. Twórz zaskakujące loopy w locie za pomocą pattern sequencera z wbudowanymi zestawami perkusyjnymi i poznawaj ekspresyjne przestrzenie wokalne za pomocą mikrofonu na gęsiej szyjce, Vocodera i AutoPitch. Z małym rozmiarem ale i użyteczną wszechstronnością, JD-Xi daje ci wszystko co jest potrzebne do grania i radości!


 • Interaktywny syntezator z analogowym i cyfrowym silnikiem dźwiękowym

 •  Sekcja syntezatora analogowego zapewnia brzmienia lead i basowe

 •  Dwie sekcje syntezatora cyfrowego z brzmieniami SuperNATURAL i polifonią w sumie 128-głosów

 •  Cztero ścieżkowy sequencer patternowy i wysokiej jakości brzmienia rytmiczne

 •  W komplecie mikrofon na gęsiej szyi do używania z pokładowym Vocoderem i AutoPitch

 •  Przetwarza brzmienia z czterema równoczesnymi efektami (Effect 1/2, Delay, Reverb)

 •  USB dla komunikacji audio/MIDI z oprogramowaniem muzycznym

 •  Zawiera olbrzymi wybór gotowych do gry brzmień i przebiegów

 •  Dodatkowe brzmienia i przebiegi dostępne na stronie Roland Axial


ANALOGOWY I CYFROWY SYNTEZATOR W JEDNEJ KLAWIATURZE


Z jego unikalnie dzielonym silnikiem brzmieniowym, JD-Xi zapewnia wszystko co najlepsze z obu światów: ciepło, płynną reakcję klasycznego analogu, oraz klarowność i uniwersalność brzmień nowoczesnej cyfry. Nowo opracowany analogowy syntezator monofoniczny oferuje kształt fali typu piła, trójkąt i kwadrat z modulacją szerokości impulsu i analogowym filtrem, plus niezależny sub oscylator dla dodania najniższej energii. Dwie sekcje cyfrowej syntezy oferują 128 głosową polifonię i szeroki wybór brzmień wysokiej jakości SuperNATURAL synth jak pady, smyczki, elektryczne pianino, efekty dźwiękowe i wiele wiele innych.


MIKROFON NA GĘSIEJ SZYJCE DLA VOCODER, AUTOPITCH I INNYCH VOCAL EFFECTS


JD-Xi przychodzi z wytrzymałym i wysokiej jakości mikrofonem na gęsiej szyjce, który wnosi jeszcze więcej zabawy podczas imprezy. Używając Vocoder możesz śpiewać i kontrolować dźwięk i wysokość poprzez grę na klawiaturze. Dzięki AutoPitch bardzo łatwo osiągniesz uwypuklony wokal brzmiący jak robot, który jest często stosowany w obecnych czasach w muzyce pop i stylach elektronicznych. Dodatkowo jest tu też świetna funkcja Auto Note, która pozwala na śpiewanie brzmieniem syntezatora JD-Xi bez dotykania klawiatury!


TWÓRZ PĘTLE Z CZTERO ŚCIEŻKOWYM PATTERN SEQUENCEREM


Wykorzystując intuicyjny pattern sequencer i olbrzymi wybór pokładowych brzmień jesteś w stanie stworzyć i wykonać zaawansowaną muzykę tylko z JD-Xi. Sequencer oferuje cztery oddzielne ścieżki-dwie cyfrowe partie syntetyczne, partia syntezatora analogowego i perkusja-umożliwiając budowanie bogato brzmiących pętli w każdym stylu. Nagrywanie może być w czasie rzeczywistym i krokowe razem ze specjalnym trybem TR-REC dla programowania w stylu klasycznych maszyn Roland TR. Bardzo łatwo odtwarzać przebiegi i zmieniać brzmienia podczas wykonania, a na pokładzie znajduje się wiele przebiegów przykładowych, które są gotowe do jammowania od razu po wyjęciu z pudełka.


PROFESJONALNE ZESTAWY PERKUSYJNE DLA POTĘŻNIE TRZĘSĄCYCH RYTMÓW


Załadowany wieloma dynamicznymi zestawami perkusyjnymi, JD-Xi daje wysokiej jakości brzmienia rytmiczne, które pasują do każdego groove. Na pokładzie zawarto wiele typów elektronicznych i akustycznych zestawów, a instrumenty perkusyjne są przypisane do klawiszy, które dodatkowo oznaczone są etykietką ponad klawiszem dla szybkiej identyfikacji brzmienia. Możesz też dostosować zestawy do własnej muzyki regulując filtr, obwiednię, wysokość i panoramę na każdym oddzielnym brzmieniu.


KSZTAŁTOWANIE BRZMIENIA ZA POMOCĄ ZASKAKUJĄCYCH EFEKTÓW


JD-Xi zawiera cztery równocześnie działające sekcje efektów dla rozszerzenia dowolnego dźwięku. Effect 1 i 2 zapewniają wybór opcji jak Bit Crusher, Slicer i Ring Mod, a dedykowane sekcje Delay i Reverb ułatwiają umieszczenie dźwięków w przestrzeni. Każda sekcja efektów może być włączona i wyłączona oddzielnie dla każdej sekcji syntezatora lub perkusji, dając wiele kreatywnych kombinacji dla kształtowania miksu.


POBIERAJ DODATKOWE BRZMIENIA NA STRONIE ROLAND AXIAL


Potrzeba trochę świeżej inspiracji, albo brzmienie dla danego stylu muzycznego? Odwiedź stronę z bibliotekami Axial, a znajdziesz tam powiększającą się kolekcję darmowych brzmień i przebiegów dla JD-Xi. Axial zawiera także brzmienia dla wielu innych syntezatorów Rolanda stworzone przez najlepszych inżynierów i wiodących artystów muzyki elektronicznej.

Przykłady audio


Specyfikacja
Wymiary (cm) 57.5 x 24.5 x 8.5
Waga (kg) 2.2
Typ Analog + Digital
Polyphony Polyphonic
Właściwości Sequencer, Arpeggiator, Vocoder, Oscillator
Manufacturer's website
O marce
RolandAutoryzowany dealer

Roland - japoński producent znany z instrumentów elektronicznych i sprzętu muzycznego. Firma została założona 18 kwietnia 1972 roku w Osace przez Ikutaro Kakehashi. Początki firmy Roland sięgają jednak 1960 roku i dlatego firma należy do jednej z najbardziej dojrzałych firm na rynku producentów instrumentów elektronicznych. W latach 1970-1980 sprzedaż syntezatorów tej firmy była wręcz ogromna, współcześnie muzycy na nowo odkrywają firmę Roland.

Więcej produkcji Roland

Mogą cię również zainteresować następujące produkty