Roland Boutique JP-08 Syntezator

 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator
 • Roland Boutique JP-08 Syntezator

Roland Boutique JP-08 Syntezator

1 790,00 zł
RRP: 2 055,00 zł Oszczędzasz: 265,00 zł (14.80%)

1 szt. w magazynie!Zamów do 15:45 = dostawa w Polsce za 2 dni

Recenzje video

Opis

Instrukcja
Opis produktu
Legendarny syntezator Jupiter-8 powraca – jako moduł brzmieniowy limitowanej edycji, nie większy, niż książka. Będąc częścią serii Roland Boutique, moduł JP-08 oferuje pełne sterowanie manualne i to charakterystyczne brzmienie Jupitera. Znajdujący się w tym 4-głosowym module JP-08 układ 36 potencjometrów obrotowych i suwakowych z płyty czołowej oryginalnego syntezatora Jupiter-8 oferuje wielkie możliwości programowania i zachęca do eksperymentów, szczególnie dzięki wbudowanemu głośnikowi i możliwości zasilania bateryjnego. Zastosowanie uznanej technologii ACB (Analog Circuit Behaviour) firmy Roland pozwala modułowi JP-08 wiernie odtwarzać oryginalne brzmienia syntezatora Jupiter-8, dodając kilka nowych elementów w formie dodatkowych generatorów przebiegów wolnozmiennych (LFO) oraz poszerzonego zakresu generatora przestrajanego napięciem (VCO). Moduł JP-08 można nawet włożyć do opcjonalnej klawiatury K-25m, aby uzyskać samodzielny, uniwersalny syntezator.

Doskonały syntezator. Mały pakiet.
Syntezator Jupiter-8 był wielki pod każdym względem; imponując wizualnie mnogością obrotowych i suwakowych potencjometrów, a co najważniejsze, wspaniałym brzmieniem. Moduł JP-08 zachowuje wspaniałe brzmienie syntezatora Jupiter-8, ale zmniejsza wszystko inne - w tym również cenę -do modułu o szerokości poniżej 12 cali.


Bezpośrednie sterowanie
Za pomocą tak wyrazistego modułu brzmieniowego zechcesz kształtować dźwięk tak, aby pasował do nastroju. Dzięki 36 oryginalnym parametrom, dostępnym z poziomu panelu przedniego, moduł JP-08 zapewnia bezpośrednie sterowanie, więc nawet użytkownicy syntezatora Jupiter-8 szybko poczują się jak w domu, gdyż interfejs użytkownika oraz odczucia’ programowania bardzo przypominają oryginał.


Nowe opcje kształtowania dźwięku
Mimo tego, że moduł JP-08 jest odzwierciedleniem oryginalnego syntezatora Jupiter-8, dołożyliśmy kilka dodatków. Moduł JP-08 dodaje kilka nowych przebiegów do oryginalnej architektury, w tym TRI i NOISE dla LFO oraz SIN dla VCO-1, a obydwa generatory (VCO) posiadają rozszerzony zakres, aby dodatkowo zwiększyć potencjał kształtowania dźwięku.


Rozwijaj pomysły za pomocą 16-krokowego sekwencera
Wbudowany, 16-krokowy sekwencer jest dźwiękowym brudnopisem, umożliwiającym wypróbowywanie nowych pomysłów bez konieczności używania wielu narzędzi - można go używać nawet bez klawiatury. A jeśli klawiatura nie jest podłączona, paskowy sterownik umożliwia odsłuch dźwięku, stając się idealnym sposobem na szybkie i wygodnie programowanie brzmień.


Opcjonalna klawiatura K-25m
Moduł JP-08 współpracuje szczególnie dobrze z opcjonalną klawiaturą K-25m, wyposażoną w 25 klawiszy, czułych na dynamikę gry, która przenosi tworzenie muzyki na nowy poziom. Po zadokowaniu w klawiaturze, panel przedni modułu dostosowuje się do trzech pozycji, zapewniających wygodny dostęp do potencjometrów.


Funkcja CHAIN
Jedną z zabójczych cech oryginalnego syntezatora Jupiter-8 była jego zdolność kreowania wspaniałych brzmień warstwowych (LAYER), podzielonych (SPLIT) oraz typu PAD za pomocą 8-głosowej polifonii. Moduł JP-08 posiada tryb CHAIN, umożliwiający połączenie dwóch modułów JP-08 za pomocą portów MIDI i stworzenie jednego, 8-głosowego syntezatora, takiego jak oryginał. Dodawanie kolejnych modułów zwiększa polifonię o następne 4 głosy. Jest to szczególnie świetnie w przypadku używania większej klawiatury zewnętrznej do sterowania modułem JP-08. Moduł główny umożliwia nawet edycję dźwięku oraz sterowanie obydwoma modułami. Wspaniała rzecz do manipulowania filtrem oraz tworzenia efektów za pomocą LFO w czasie w rzeczywistym.


Zasilanie bateryjne lub poprzez USB
Czasem najlepsza muzyka powstaje z dala od studia, więc seria Roland Boutique może być zasilania czterema bateriami typu AA, gotowa do użycia, gdy pojawi się inspiracja. Moduł JP-08 może być alternatywnie zasilany przez port USB.


Interfejs USB AUDIO do bezpośredniego zapisu w programie typu DAW
Wbudowany port USB pełni również funkcję wysokiej jakość i interfejsu audio o rozdzielczości 24 bity / 44,1 kHz, zapewniając szybki i wygodny sposób rejestrowania dźwięku bezpośrednio w programie DAW (Digital Audio Workstation). Za pomocą funkcji BACKUP istnieje również możliwość zachowywania w komputerze ulubionych brzmień oraz sekwencerowych fraz. • Bardzo kompaktowe ponowne odtworzenie kultowego syntezatora Jupiter-8

 • Zachowanie oryginalnego wrażenia, brzmienia, charakteru i interfejsu użytkownika

 • 36 oryginalnych parametrów toru syntezy, sterowanych z panelu przedniego

 • Kilka dodatków, nie występujących w oryginalnym syntezatorze Jupiter-8, w tym dodatkowe przebiegi i poszerzony zakres VCO

 • Funkcja CHAIN, umożliwiająca używanie dwóch modułów JP-08 jako 8-głosowego modułu brzmieniowego

 • Bardzo przenośna wersja, umożliwiająca mobilne tworzenie muzyki

 • Konstrukcja wysokiej jakości z metalowym panelem przednim

 • Podwójne sterowniki paskowe do odstrajania, modulacji i wstępnego odsłuchu brzmienia

 • Zasilanie bateryjne (4xAA) lub USB

 • Interfejs USB AUDIO o stereofonicznym wejściu i wyjściu oraz rozdzielczości 24 bity / 44,1 kHz

 • Wbudowany miniaturowy głośnik o mocy 0,5 W

 • Kompatybilność z opcjonalną klawiaturą K-25m

Właściwości
Compact, portable synth module based on the iconic Jupiter-8 synthesizer
Multiple modules can be chained for more voices
Ample hands-on control with 36 knobs and sliders
Includes extra waveforms and VCO range not found on the original Jupiter
Ribbon controllers for pitch bend and modulation
Powered via 4 AA batteries or USB
Built-in mini speaker
Compatible with the optional K-25m keyboard dock (sold separately)
Co się znajduje w paczce?
4 AA Batteries
User manual
Specyfikacja
Wymiary (cm) 30 x 12.8 x 4.6
Waga (kg) 0.97
Typ Digital
Polyphony Polyphonic
Właściwości Sequencer, Oscillator
Manufacturer's website
O marce
RolandAutoryzowany dealer

Roland - japoński producent znany z instrumentów elektronicznych i sprzętu muzycznego. Firma została założona 18 kwietnia 1972 roku w Osace przez Ikutaro Kakehashi. Początki firmy Roland sięgają jednak 1960 roku i dlatego firma należy do jednej z najbardziej dojrzałych firm na rynku producentów instrumentów elektronicznych. W latach 1970-1980 sprzedaż syntezatorów tej firmy była wręcz ogromna, współcześnie muzycy na nowo odkrywają firmę Roland.

Więcej produkcji Roland

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Zapisz się na newsletter!
Dowiedz się pierwszy o nowościach w naszym sklepie i nie daj komuś innemu sprzątnąć sobie aktualności sprzed nosa!