Roland Aira System-1m Moduł Syntezatora

 • Roland Aira System-1m Moduł Syntezatora
 • Roland Aira System-1m Moduł Syntezatora
 • Roland Aira System-1m Moduł Syntezatora
 • Roland Aira System-1m Moduł Syntezatora

Roland Aira System-1m Moduł Syntezatora

2 529,00 zł

Towar jest w magazynie dostawcyDostawa w 7-14 dni

Recenzje video

Opis

Instrukcja
Recenzje
Opis produktu
Roland Aira SYSTEM-1m to semi-modularny syntezator z możliwością PLUG-OUT i unikalną konstrukcją, która umożliwia zastosowanie jako moduł Eurorack, syntezator na biurko albo 9" moduł rackowy. Oprócz potężnego samodzielnie działającego instrumentu, SYSTEM-1m posiada zewnętrzne wejścia i zestaw złączy CV/Gate, które umożliwiają podpinanie go i interakcję z innymi systemami syntezatorów modularnych. Złącza CV/Gate w SYSTEM-1m połączone z możliwością ładowania klasycznych modeli Rolanda jak SH-101 i PROMARS dają niedoścignioną moc i elastyczność.


 • Semi-modularny syntezator z technologią PLUG-OUT

 • 19 kodowanych kolorami złączy CV/Gate i audio z podświetleniem LED

 • Kompatybilny z 84 HP Eurorack, table-top i 19" rack używając zasilacza lub Eurorack power

 • Uniwersalne oscylatory z sześcioma kształtami fal, Crossmod, Ring Mod, Sync i kontrolą barwy

 • Wszystkie parametry kontrolowane są pokrętłami o wysokiej rozdzielczości i suwakami z podświetleniem LED

 • Wyjście External dla przetwarzania zewnętrznych sygnałów poprzez filtr, wzmacniacz i sekcję efektów

 • Filtry -12 dB i -24 dB z niezależnym filtrem high-pass

 • Zintegrowane efekty tone, crusher, reverb i delay

 • Synchronizacja tempa dla LFO i delay

 • Interfejs audio 24-bit/96kHz i MIDI

 • AIRA Link dla łatwego połączenia z MX-1 Mix Performer

 • W komplecie uszy do racka i plecione kable do patchowania


Modular dla mas


Syntezatory modularne są wysoce cenione przez muzyków za ich możliwość tworzenia kompletnie unikalnych i interesujących brzmień. Ale one mogą wymagać zainwestowania zarówno czasu jak i pieniędzy do stworzenia w pełni funkcjonalnego instrumentu. SYSTEM-1m z założenia wchodzi w świat modularny z świetnymi brzmieniami i wolnością eksperymentowania zaraz po wyjęciu z pudełka. W pełni samowystarczalny moduł może być umieszczony w racku lub na stole i może być zasilany standardowym zasilaczem sieciowym. Można na nim grać za pomocą dowolnej klawiatury MIDI lub odbierać komunikaty MIDI z twojego programu DAW - w typowy sposób.


Ale SYSTEM-1m znacznie wykracza poza typowy moduł syntezatorowy. Z podświetlanymi w pełni, kodowanymi kolorami punktami do patchowania, możesz eksperymentować z rekonfigurowaniem jego architektury i łatwo podłączyć się do obszernego świata dostępnych modułów syntezatorowych. Oprócz funkcjonowania jako moduł do położenia na stole lub zamontowania w racku, SYSTEM-1m może być też zamontowany w typowej obudowie Eurorack i zasilany poprzez jej zintegrowane zasilanie za pomocą przejściówki, która znajduje się w komplecie. Jego wszechstronna architektura syntezatora przepięknie integruje się z każdym modularnym syntezatorem - albo może być sercem powstającego zestawu modularnego.


Kolekcja klasyków


SYSTEM-1m jest niesamowicie potężnym instrumentem bazującym na ponad 40 letnim doświadczeniu w projektowaniu syntezatorów. Potrafi produkować zaskakująco wielki zakres brzmień, od lejących się arpeggio aż do trzęsących basów. Ale jesteśmy znani także z instrumentów vintage, które przeszły do klasyki syntezatorowej. Te klasyczne syntezatory posiadają swój niepowtarzalny charakter i definiowały wiele gatunków muzycznych. To jest właśnie powód dlaczego opracowaliśmy technologię PLUG-OUT.


Syntezatory PLUG-OUT wykorzystują technologię Analog Circuit Behavior do idealnego odtworzenia niektórych z naszych najlepszych klasyków. One działają kal typowe wtyczki VST lub AU w DAW, z zestawem zawartych w SYSTEM-1m pokręteł i suwaków dając płynne sterowanie 1 do 1. Syntezator PLUG-OUT można wgrać do SYSTEM-1m i przełączać się pomiędzy wewnętrzną strukturą syntezatora i jednym z z rosnącej liczby klasyków Roland PLUG-OUT jak SH-101, SH-2 i PROMARS - bez udziału komputera. 


To wszystko jest dla ciebie


Już sam z siebie SYSTEM-1m posiada olbrzymią moc syntezy, ale połączenie go z innym modularnym sprzętem znacząco rozszerza zakres możliwości brzmieniowych. Jego imponująca sekcja oscylatorów, słodkich filtrów i szybkich obwiedni są mile widziane w każdym modularnym zestawie, bez znaczenia na jego wielkość. Ale połączenie możliwości jakie daje SYSTEM-1m czyli modularność CV/Gate, PLUG-OUT i integracja z DAW sprawiają, że wchodzi on na kompletnie nie odkryte wcześniej obszary.


Dla przykładu załaduj SH-101 PLUG-OUT do SYSTEM-1m i już masz sprzętowy SH-101 z modularnymi możliwościami - coś co nigdy wcześniej nie istniało. Możesz przetwarzać zewnętrzne sygnały poprzez słynne filtry z SH-101, albo załadować SH-2 PLUG-OUT i używać jego nadzwyczajnej sekcji oscylatorów do napędzania dowolnego dostępnego w formie Eurorack filtra lub obwiedni. Możliwości są szokujące.

Specyfikacja
Wymiary (cm) 42.7 x 7 x 12.9
Waga (kg) 1.25
Typ Digital
Polyphony Polyphonic
Właściwości CV/gate, Oscillator
Manufacturer's website
O marce
RolandAutoryzowany dealer

Roland - japoński producent znany z instrumentów elektronicznych i sprzętu muzycznego. Firma została założona 18 kwietnia 1972 roku w Osace przez Ikutaro Kakehashi. Początki firmy Roland sięgają jednak 1960 roku i dlatego firma należy do jednej z najbardziej dojrzałych firm na rynku producentów instrumentów elektronicznych. W latach 1970-1980 sprzedaż syntezatorów tej firmy była wręcz ogromna, współcześnie muzycy na nowo odkrywają firmę Roland.

Więcej produkcji Roland

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Zapisz się na newsletter!
Dowiedz się pierwszy o nowościach w naszym sklepie i nie daj komuś innemu sprzątnąć sobie aktualności sprzed nosa!