Roland Aira MX-1 Mikser / Kontroler

 • Roland Aira MX-1 Mikser / Kontroler
 • Roland Aira MX-1 Mikser / Kontroler
 • Roland Aira MX-1 Mikser / Kontroler
 • Roland Aira MX-1 Mikser / Kontroler

Roland Aira MX-1 Mikser / Kontroler

2 439,00 zł

Towar jest w magazynie dostawcyDostawa w 7-14 dni

Recenzje video

Opis

Instrukcja
Opis produktu
18-kanałowy Performance Mixer z sekcją Step-Sequenced FX, Transport i Tempo. Roland Aira MX-1 Mix Performer łączy razem twoje syntezatory, maszyny perkusyjne, pętle, ścieżki DAW i wiele innych w jeden zoptymalizowany dla występów instrument miksujący. Łącząc elementy miksera, kontrolera, interfejsu audio i efektora opartego na step sequencerze, MX-1 zaprojektowany jest jako centrum dowodzenia twojego elektronicznego zestawu. To jest mikser, na którym możesz zagrać muzykę i wykonać wiele więcej.

Miksuj
Z sześcioma analogowymi wejściami, czterema portami AIRA Link USB, cyfrowym I/O, złączami send i return oraz możliwością streamowania 18 kanałów do i z DAW, MX-1 to podręczny mikser dźwięku z różnego rodzaju źródeł. To nie jest typowy mikser. Suwaki cechuje płynna praca, a każdy może mieć wybraną jedną z sześciu krzywych głośności jakie są dostępne. Na każdym kanale znajdziemy gałkę Tone/Filter z dziesięcioma rodzajami filtrów oraz wielu EQ i isolatorów. Klawisze mute są tak ułożone, by był do nich szybki dostęp, a suwaki mają podświetlenie LED i widać ich ustawienia nawet na zaciemnionych scenach. Poprzez złącze słuchawkowe, w stylu DJskim można płynne „cue" miksować dowolne źródła, w odpowiednim momencie wrzucając ścieżkę do beatu. Wygodę pracy zapewniają oddzielne pokrętła głośności dla wyjść master i słuchawek oraz z płynnie działający i jasno świecący wskaźnik poziomów. Wszystkie ustawienia łącznie z efektami mogą być zapisane i błyskawicznie przywoływane.

Dramaturgia. rytmizacja... stwórz ten efekt
Wszyscy wiedzą, że efekty pełnią olbrzymią rolę w tworzeniu unikalnej wibracji i zdefiniowanego brzmienia. MX-1 pozwala na używanie efektów w nowy interesujący sposób. Efekty w MX-1 nie tylko brzmią świetnie, ale są też zaprojektowane do rytmicznej manipulacji dźwiękiem poprzez wbudowany interfejs w stylu sequencera krokowego z maszyn TR. Oprócz wysyłki aux dla efektów zewnętrznych, każdy kanał posiada własny Beat FX zawierający Filter, Side Chain i Slicer. Można je aplikować używając szesnasto krokowego sequencera krokowego jak w TR, ze sterowaniem przyciskami jak w kultowych maszynach perkusyjnych Rolanda. Pozwala to na niezależne nałożenie filtra, efektu ducking i/lub slice na każdy kanał, tworząc niezapomniane rytmiczne wariacje, polirytmiczność i różne intrygujące groovey. Beat FX może być włączony w locie poprzez dedykowane podświetlane przyciski na kanałach. Sześć rodzajów Master FX, każdy z wieloma odmianami, dodają ostrości i wyrazistości dla każdego sygnału. Duże kółko kontrolne pozwala na dokładne sterowanie parametrami. Master FX może być również sterowany przez step sequencer z wieloma różnymi kombinacjami, dla stworzenia imponujących przejść i zmian w utworze.

Kocha komputery, ale też świetnie sobie radzi samodzielnie
Komputery odgrywają olbrzymią rolę w produkcji muzyki i ta rola stale rośnie. Ale nie zawsze są dobrze zintegrowane z innymi instrumentami na żywo, wymagają własnego interfejsu audio i kontrolera. MX-1 rozwiązuje ten problem poprzez jego możliwość pracowania w trzech różnych trybach. W trybie Control Surface, MX-1 może zsynchronizować się z komputerem i działać jako wysokiej jakości kontroler MIDI dla DAW. Świetnie! Ale dzięki trybowi Mixer jest jeszcze bardziej interesujący, ponieważ miksuje sygnały wszystkich podłączonych źródeł dźwięku, w tym analogowe i cyfrowe, sprzęt AIRA, ...i np. wyjścia z komputera. Kiedy na pokładzie jest już dedykowane wejście stereo dla komputera, możesz też wysłać dźwięk z komputera na kanały USB 1 do 4, jeśli żaden sprzęt nie jest podłączony do portów USB AIRA Link. Bardzo świetnie! W trybie External, MX-1 może wysyłać wszystkie jego wejścia bezpośrednio do DAW, działając jako wysokiej jakości interfejs audio. W tym samym czasie może miksować 18 kanałów przesyłanych z komputerowego DAW, wrzucając je pod fadery na MX-1. Dzięki temu można wykorzystać nagrywanie, odpalanie klipów, efekty i funkcje miksera DAW razem z wbudowanym w MX-1 „cue" monitorowaniem, synchronizowaniem i miksowaniem z efektami zoptymalizowanymi do występów. To już jest niezłe zamieszanie! Więc zatrzymaj się na chwilę i wyobraź sobie te możliwości. MX-1 daje mnóstwo radości przy muzykowaniu z komputerem, ale też kiedy jest używany bez komputera. Zatem czy wykorzystasz go jako kontroler dla DAW, czy do grania kompletnie bez komputera, zawsze dobrze jest mieć pod ręką MX-1.

Łącz i synchronizuj
MX-1 daje tak wiele radości podczas grania, że z pewnością będziesz chciał do niego podłączyć wiele rzeczy. Cztery indywidualne wejścia Jack 1/4-cala to możliwość podpięcia dowolnego rodzaju instrumentu, a stereofoniczne wejście Jack 1/8-cala będzie idealne dla smartphonów, tabletów i innych gadżetów. Na pokładzie są też cztery porty USB AIRA Link, do których bezpośrednio podłącza się sprzęt AIRA. Z pełnym wykrywaniem, porty AIRA Link USB przesyłają audio, MIDI i synchronizację poprzez jeden kabel USB. Jeden z tych portów zapewnia zasilanie dla kompatybilnych urządzeń jak TB-3 lub Touch Bassline lub VT-3 Voice Transformer. AIRA Link zmniejsza ilość kabli stosowanych do połączeń i sprawia, że podłączanie jest szybkie i proste. MX-1 ułatwia muzykowanie dając sterowanie nad start, stop, tempo i timing. Zsynchronizuj zestaw sprzętu muzycznego poprzez MIDI lub AIRA Link. Kontroluj wszystko z jasno podświetlonymi przyciskami start/stop w stylu TR i dużym pokrętłem pozwalającym na dokładną regulację, sterowanie shuffle plus funkcja tap.

Mikser stał się instrumentem ponownie
MX-1 jest bardzo wytrzymały, a przy tym elastyczny w zastosowaniach i daje wiele opcji miksowania i sterowania efektami. Pozwala na szybkie operowanie miksem i efektami dzięki bezpośredniemu dostępowi i intuicyjnemu panelowi. Zaprojektowano go do grania na żywo jak wszystkie sprzęty AIRA, bez zbędnego ekranu z menu i nawarstwionymi funkcjami spowalniającymi pracę.


 • 18 kanałowy mikser wykonawcy z sekcją FX zasilaną step sequencerem, z sekcją transport i kontrolą tempa

 • Trzy rodzaje opartych na step-sequencer Beat FX (Filter, Side Chain, Slicer) z przyciskami w stylu TR

 • Sześć rodzajów Master FX (48 wariacji) z olbrzymim kółkiem kontrolnym

 • Beat FX i Master FX mogą być zaaplikowane na każde oddzielnie lub wszystkie wejścia; Beat FX dla każdego kanału

 • Tryb Combi zmienia rytmicznie Master FX używając step-sequencer
  Cztery porty AIRA Link USB wspierają audio, MIDI, synchronizację i zasilanie (na Port 3) dla sprzętu AIRA

 • Tryb Mix zapewnia sześć kanałów analogowych, jeden cyfrowy kanał stereo i cztery kanały AIRA stereo oraz dwa kanały PC poprzez mikser i FX

 • Tryb External zapewnia 18 kanałów z programu DAW poprzez mikser i FX (wszystkie wejścia bezpośrednie w DAW)

 • Tryb Control Surface dla pełnej kontroli DAW poprzez MIDI

 • DJ-styl cue monitoring, szybkie mute, i sześć krzywych fadera na kanał

 • Na każdym kanale gałka Tone/Filter z dziesięcioma rodzajami EQ, filtrami i izolatorami

 • Transport i tempo sterowane z dokładnością, shuffle i funkcją tap-tempo

 • Błyskawicznie zapisuje i przywołuje kompletne ustawienia, w tym wszystkie konfiguracje FX

Co się znajduje w paczce?
Ableton Live Lite
AC Power Adapter
Manufacturer's website
O marce
RolandAutoryzowany dealer

Roland - japoński producent znany z instrumentów elektronicznych i sprzętu muzycznego. Firma została założona 18 kwietnia 1972 roku w Osace przez Ikutaro Kakehashi. Początki firmy Roland sięgają jednak 1960 roku i dlatego firma należy do jednej z najbardziej dojrzałych firm na rynku producentów instrumentów elektronicznych. W latach 1970-1980 sprzedaż syntezatorów tej firmy była wręcz ogromna, współcześnie muzycy na nowo odkrywają firmę Roland.

Więcej produkcji Roland

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Zapisz się na newsletter!
Dowiedz się pierwszy o nowościach w naszym sklepie i nie daj komuś innemu sprzątnąć sobie aktualności sprzed nosa!