Nowość: kontroler Akai Fire DAW

Wydaje się, że jest to owocny rok dla użytkowników FL Studio (wcześniej znanych jako Fruity Loops). Po głównej aktualizacji oprogramowania DAW tą wiosną, Image Line ponownie uderza współpracą Akai i dostarcza FIRE - zupełnie nowy kontroler MIDI, stworzony wyłącznie w celu poprawy pracy FL Studio.

4 x 16 matryca padów RGB wrażliwych na prędkość, znanych z FL Studio GUI, umożliwia nie tylko sekwencyjne odtwarzanie dźwięków w znanym już sposobie sekwencjonowania FL Studio, ale także daje możliwość odtwarzania chromatycznych instrumentów w trybie Note lub odtwarzania próbek perkusyjnych w trybie Drum inspirowanym układem MPC 16.

Zabawa idzie jeszcze dalej dzięki trybowi Performance, w którym ta sama matryca padów umożliwia wyzwalanie klipów audio i MIDI podczas odtwarzania utworów na żywo lub zagłuszanie w studiu.

Jednocześnie można podłączyć do czterech kontrolerów Fire na tym samym komputerze, dzięki czemu można rozszerzyć konfigurację wydajności na żywo lub przekształcić komputer w maszynę do produkcji muzyki.