Aktualności

 1. Nowość: Steinberg Cubase 10

  Nowość: Steinberg Cubase 10

  Jeśli na początku 2018 roku Ableton ujawni nam Live 10, koniec tego roku przyniesie nam Steinberg Cubase 10. Jedna z najsolidniejszych i najdłużej działających linii DAW właśnie uzyskała nowoczesny lifting i wiele ulepszeń pod maską.

  Pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć, jest oczywiście aktualizacja GUI: teraz jest bardziej płaska, bardziej elegancka i obsługuje wyświetlacze Retina i HiDPI. Ale jest jeszcze więcej: VariAudio 3 - potężne narzędzie do korekcji nachylenia; Funkcja Audio Alignment, która pozwala bardzo szybko wyrównywać nagrania; Migawki MixConsole; zaktualizowano automat perkusyjny Groove Agent; nowe efekty, dźwięki i wiele drobnych zmian w celu usprawnić i ulepszyć przepływ pracy użytkowników.

  Read more »
 2. Nowość: Roland VT-4 Voice Transformer

  Nowość: Roland VT-4 Voice Transformer

  Łatwo powiedzieć, że wokaliści muzyki elektronicznej nie należą do najbardziej lubianych przez producentów muzyki. Ale Roland próbuje wypełnić tę lukę i ogłasza zaktualizowaną wersję swojego transformatora głosowego Aira VT-3, VT-4.

  Roland VT-4 to procesor efektów, który może urozmaicić twoją wydajność wokalną lub radykalnie zmienić charakterystykę głosu - wszystko zależy od ciebie, biorąc pod uwagę, że wszystkie kontrolki są na wyciągnięcie ręki. Urządzenie zostało zbudowane z myślą o wokalistach grających na żywo - łatwe sterowanie, brak pedałów, nie wymaga skomplikowanej konfiguracji z komputerem i wtyczkami. 4 efekty zmiany brzmienia (Robot, Megafon, Vocoder, Harmony), pitch-shift, Auto-Pitch (dla automatycznej korekty wokalu) są kontrolowane za pomocą 4 suwaków, kilku przycisków i kilku pokręteł. Dostępny jest również regulowany balans tonów mokrych / suchych oraz 4 efekty przestrzenne (REVERB, ECHO, TEMPO DELAY, DUB ECHO). Wszystkie efekty VT-4 działają same, ale wejśc

  Read more »
 3. Nowość: Akai MPK Mini Play MIDI klawiatura

  Nowość: Akai MPK Mini Play MIDI klawiatura

  Trudno jest zachować spokój jesienią, gdy twórcy klawiatury wypuszczają nowe reklamy produktów. Native Instruments i Novation ujawniły już swoje sekrety. Teraz nadszedł czas, aby Akai także wkroczyli. Niedawno firma ogłosiła dedykowany sterownik FL Studio FIRE, a teraz wracają z pewnymi ulepszeniami ich bestsellera za kilka poprzednich lat - klawiaturą MPK Mini MK2.

  Jednostka, najczęściej u wielu producentów urządzeń mobilnych, od teraz może być zasilana z baterii i będzie nosiła nazwę MPK Mini Play. Pobudzony małym ekranem OLED dla wygodniejszego przeglądania, wbudowanego głośnika i ponad 128 wewnętrznych dźwięków, MPK Mini Play to nie tylko kompaktowy kontroler USB MIDI, ale także mały i zabawny instrument muzyczny, który zawsze znajdzie miejsce w twoim plecaku.

  Read more »
 4. Nowość: klawiatura Novation SL MK3

  Nowość: klawiatura Novation SL MK3

  Jak wygląda klawiatura MIDI na sterydach? Tak jak Novation SL MK3. Nowy SL MK3 Novation ma coś więcej niż tylko lifting twarzy lub dodanie kilku świateł. Dzięki możliwości pracy samodzielnej SL MK3 nie jest już prostą klawiaturą kontrolera - stał się centrum studyjnym do łączenia i sterowania całą konfiguracją, czy to komputerowo, czy sprzętowo.

  Zwykłe opcje łączności USB i MIDI, rozszerzone o dwa zestawy wyjść CV, pozwalają kontrolować konfigurację modułową, podczas gdy wewnętrzny 8-ścieżkowy sekwencer wraz z arpeggiatorem pomaga w jeszcze łatwiejszym obcięciu więzi z komputerem. Klocki RGB, przyciski, suwaki i gałki zapewniają pełną kontrolę, a kolorowe ekrany LCD i diody LED zapewniają wszystkie niezbędne wizualne sprzężenia - co pozwala skupić się bardziej na dźwięku zamiast na ekranie komputera. W pełni zgodny i głęboko zintegrowany ze wszystkimi głównymi DAW, klawiatury Novation SL MK3 są dostępne w wersjach klucza 49 i 61.

  Read more »
 5. Nowość: syntezator Moog One

  Nowość: syntezator Moog One

  Nadszedł czas, aby wszyscy kierownicy syntezatorów podnieśli szampan - po ponad trzech dekadach Moog powraca z nowym polifonicznym syntezatorem Moog One. Nawet sam Moog ( jego nazwa już stała się synonimem syntezatora) nazywa to ostateczną jednostką z niespotykaną dotąd zdolnością kontrolowania ekspresji dźwiękowej. 3 VCO, 2 filtry analogowe, analogowy generator szumów, mikser analogowy, 4 LFOs, arpeggiator i wiele innych ustawień mogą być łatwo sterowane bezpośrednio z paneli przedniej z 73 pokrętłami, 144 przyciskami i ekranem LCD do efektów cyfrowych - wszystkie są zamknięte w ręcznej szafce.

  Analogowym purystom spodoba się analogowy silnik dźwięku One, podczas gdy bardziej zaawansowani technicznie użytkownicy otrzymają dodatkowe cyfrowe efekty. Moog One jest dostępny w konfiguracji polifonii 8-głosowej i 16-głosowej.

  Read more »
 6. 20 Red Bull Music Academy w Berlinie

  20 Red Bull Music Academy w Berlinie

  Czy kiedykolwiek myślałeś, że maszyna perkusyjna, którą posiadasz, jest za mała? Czy transport publiczny w twoim mieście, powiedzmy, jest mniej inspirujący?

  Zadzwoń do Berlina! W tym roku 20 Red Bull Music Academy odbywa się w Berlinie i składa hołd najbardziej kultowym sprzętom muzycznym - możesz wreszcie sprawić, by twój utwór brzmiał BIG na największym na świecie sekwenserze lub jadąc ulubionym tramwajem z maszyną bębnową.
  Podczas, gdy uczestnicy Akademii będą zajęci doskonaleniem swoich umiejętności, odwiedzający miasto mogą cieszyć się Red Bull Music Festival, który ma wiele do zaoferowania: Robot Koch i Pusha T, wymienione osoby są jednymi z najważniejszych. Red Bull Music Festival trwa do 12 października 2018 roku.

  Read more »
 7. Nowość: słuchawki Adam Studio Pro SP-5

  Nowość: słuchawki Adam Studio Pro SP-5

  Znany na całym świecie producent technologii monitoringu studia ADAM Audio rozszerza swoją ofertę, produkując swoje pierwsze profesjonalne słuchawki studyjne Studio Pro SP-5.

  Te najwyższej jakości zamknięte słuchawki mają szeroki zakres częstotliwości od 8 Hz do 38 kHz. ADAM SP-5 wykorzystuje opatentowaną przez firmę Ultrasone technologię S-LOGIC Plus, która umożliwia uzyskanie czystego dźwięku i bardzo szczegółowego obrazu przestrzennego w najbardziej naturalnym doświadczeniu dźwiękowym, dzięki czemu idealnie nadaje się do monitorowania i miksowania audio.

  Wytrzymała i wygodna konstrukcja pozwoli Ci mieć słuchawki jako precyzyjne rozwiązanie monitorujące nie tylko w studiu, ale także w drodze.

  Read more »
 8. Nowość: kontroler Akai Fire DAW

  Nowość: kontroler Akai Fire DAW

  Wydaje się, że jest to owocny rok dla użytkowników FL Studio (wcześniej znanych jako Fruity Loops). Po głównej aktualizacji oprogramowania DAW tą wiosną, Image Line ponownie uderza współpracą Akai i dostarcza FIRE - zupełnie nowy kontroler MIDI, stworzony wyłącznie w celu poprawy pracy FL Studio.

  4 x 16 matryca padów RGB wrażliwych na prędkość, znanych z FL Studio GUI, umożliwia nie tylko sekwencyjne odtwarzanie dźwięków w znanym już sposobie sekwencjonowania FL Studio, ale także daje możliwość odtwarzania chromatycznych instrumentów w trybie Note lub odtwarzania próbek perkusyjnych w trybie Drum inspirowanym układem MPC 16.

  Zabawa idzie jeszcze dalej dzięki trybowi Performance, w którym ta sama matryca padów umożliwia wyzwalanie klipów audio i MIDI podczas odtwarzania utworów na żywo lub zagłuszanie w studiu.

  Jednocześnie można podłączyć do czterech kontrolerów Fire na tym samym komputerze, dzięki czemu można rozszerzyć konfigurację wydajności na ży

  Read more »
 9. Nowość: Native Instruments Komplete Kontrol A klawiatura serii MIDI

  Nowość: Native Instruments Komplete Kontrol A klawiatura serii MIDI

  Wygląda na to, że ta jesień jest bardzo produktywna dla Native Instruments, ponieważ rozpoczęli ją nową linią klawiatury MIDI - Komplete serii A są tańsze niż seria S, więc jest to idealna opcja dla osób, które chcą odpowiedniej kontroli oprogramowania Komplete. Klawiatury są dostępne w trzech rozmiarach: 25, 49 i 61 klawiszy, które są półważone we wszystkich modelach. Ekran OLED zaistalowany do łatwej nawigacji, integracja z oprogramowaniem jest łatwa dzięki 8 czułym na dotyk pokrętłom, ergonomicznym ustawieniom i kołom modowym, koderem do odtwarzania dźwięków jedną ręką i nawigacją projektu. Oparte na tagach, przeglądanie ustawień umożliwia szybkie wyszukiwanie dźwięków i słuchanie natychmiastowych podglądów. Oczywiście, seria A działa jak plug i play ze wszystkimi instrumentami i efektami Komplete, a imponująca kolekcja jest dołączana wraz z zakupem (znajdziesz dźwięki klasycznego fortepianu, syntetycznego syntezatoru i inne). Możesz także używać klawiatur Komplete Kontrol A z oprogram

  Read more »
Strona