ARP Odyssey Syntezator

 • ARP Odyssey Syntezator
 • ARP Odyssey Syntezator
 • ARP Odyssey Syntezator
 • ARP Odyssey Syntezator

ARP Odyssey Syntezator

4 490,00 zł 3 449,00 zł

1 szt. w magazynie!Zamów do 15:45 = dostawa w Polsce za 2 dni

Recenzje video

Opis

Instrukcja
Recenzje
Opis produktu
ARP Odyssey, to syntezator analogowy, który pierwotnie został wyprodukowany w 1972 roku przez amerykańskiego producenta, firmę ARP Instruments, Inc. Nowy syntezator bardzo szybko zyskał wierne grono fanów wśród muzyków z całego świata, a jego brzmienie można usłyszeć na wielu klasycznych płytach. Podczas produkcji ARP Odyssey przechodził szereg usprawnień i ulepszeń, aż do roku 1981, kiedy to ze względu na trudności ekonomiczne firmy i wzrost popularności sprzętu cyfrowego zakończono jego produkcję.

Dzisiaj, w 2015 roku przy udziale współzałożyciela firmy ARP Instruments, Davida Frienda KORG wznawia produkcję klasycznego ARP Odysseya. Inżynierowie KORG-a i ARP-a przywrócili „do życia” ten wyjątkowy instrument odwzorowując idealnie jego brzmienie, legendarny feeling i każdy szczegół jego budowy. Dzięki temu ponownie możemy cieszyć się tymi niesamowitymi dźwiękami!

KOMPLETNA REKONSTRUKCJA 3 MODELI
Oryginalny ARP Odyssey był duofonicznym instrumentem z 2VCO. Jego charakterystyczną cechą był ostry, przenikliwy dźwięk oraz bogaty zakres tonalny. Oferował możliwość tworzenia różnorodnych brzmień dzięki licznym funkcjom i możliwościom modulacji zapewnionych przez sync oscylator, sample & hold puls, filtr górnoprzepustowy, dwa rodzaje generatora obwiedni oraz pitch bend z PPC. W nowym ARP-ie wszystkie powyższe układy zostały zrekonstruowane w 100% z zachowaniem najmniejszego szczegółu i starannym doborem wszystkich komponentów.

Istnieją trzy wersje oryginalnego ARP Odysseya podzielone według daty produkcji. Główną cechą charakteryzującą określone modele są różnice w zastosowanym obwodzie filtra. Nowy ARP Odyssey oferuje wszystkie trzy układy filtrujące i pozwala na wybór określonego filtra poprzez jeden przełącznik.

- TYP I (Rev1) oferuje 12 dB / na oktawę (daje ostry, punch-owy dźwięk);
- TYP II (Rev2) oferuje 24 dB / na oktawę (oferuje doskonale brzmienie w dolnym paśmie);
- TYP III (REV3) zachowuje doskonałą stabilność również podczas zwiększania rezonansu.

Pierwsze modele ARP Odyssey-a – Rev 1 i Rev 2/3 oferowały różne zachowania funkcji Portamento podczas korzystania z transpozycji. Nowy ARP odtwarza oba zachowania i pozwala wybrać tryb pracy Portamento poprzez przełącznik.

NOWY ARP ODYSSEY – KLASYCZNY DESIGN
Kompaktowa obudowa, bardzo sprawne suwaki oraz smukła klawiatura, to cechy ARP-a. Nowy ARP Odyssey został zmniejszono do 86% pierwotnej wersji (podobnie jak MS-20). Starannie wybrane elementy zostały wykorzystane w sekcji suwaków, zapewniając bardzo przyjemną grę. Klawiatura oferuje 37 płaskich klawiszy, które cechuje lekkość i doskonała grywalność.

NOWY DRIVE
W celu zapewnienia jeszcze potężniejszego brzmienia analogowego stworzyliśmy zniekształcenie VCA, generujące szorstki i surowy dźwięk. Dodatkową funkcję odpala przełącznik DRIVE.

MIDI I WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE
Złącza znajdujące się na oryginalnym ARP-ie różniły się w zależności od daty produkcji. Od modelu Rev3 pojawił się nowy standard złącz, ale w nowym ARP-ie poszliśmy jeszcze dalej. Oprócz złącza MIDI IN dodaliśmy port USB-MIDI. Dodaliśmy również gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności, a gniazda wyjściowe XLR, które były niesymetryczne zamieniliśmy na wyjścia zbalansowane, odporne na niepożądane zniekształcenia. Patch kable rozszerzające możliwości instrumentu są dostarczane z zestawem.

REV 1 i REV 2 JAKO LIMITOWANA EDYCJA
Modele ARP Odyssey-a różniły się od siebie w zależności od daty produkcji. Nowy ARP wykorzystuje funkcjonalność najbardziej zaawansowanego modelu REV 3, który posiada czarny panel z pomarańczowymi dodatkami. Model REV 1 z jasnym panelem i REV 2 z czarnym panelem i złotymi nadrukami zostały wyprodukowane jako edycja limitowana. Jeżeli posiadałeś kiedyś oryginalnego ARP-a, to wybierz model, który przywróci twe wspomnienia, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, to wybierz model, który najbardziej przypada Ci do gustu.
Właściwości

 • A faithful re-creation of a classic synth

 • 37-note Slimkey keybed (no velocity sensitivity, no aftertouch - just like the original)

 • Portamento speed control

 • Two VCOs with Sawtooth, Square, and Dynamic Pulse waveforms (with PWM)

 • Voltage Controlled Amplifier (VCA), dynamic range: 80dB

 • 6.3mm TS and XLR output jacks; 6.3mm TRS headphone jack

 • External Audio Input jack (6.3mm TS)

 • MIDI In (DIN); USB (Type B)

 • Pedal and Portamento footswitch inputs

 • Dedicated semi-hard case included

Co się znajduje w paczce?
AC adapter
6.3mm cable
3.5mm cable
Impact-resistant case
User manual
Specyfikacja
Keyboard 37
Wymiary (cm) 50 x 38 x 12
Waga (kg) 5
Typ Analog
Polyphony Polyphonic
Właściwości Arpeggiator, CV/gate
Manufacturer's website
O marce
ARPAutoryzowany dealer

ARP Instruments to amerykańska firma, która była znana z keyboardów. Firma powstała w 1970 roku i działała do 1981 roku, kiedy z powodu trudności finansowych musiała zakończyć swoją działalność. W krótkim czasie działalności firma ARP stała się znana jako producent innowacyjnych, doskonale brzmiących instrumentów muzycznych, firma uzyskała nawet kilka patentów na opracowane technologie. ARP Odyssey wróciło z produkcją swoich flagowych instrumentów Korg.

Więcej produkcji ARP

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Zapisz się na newsletter!
Dowiedz się pierwszy o nowościach w naszym sklepie i nie daj komuś innemu sprzątnąć sobie aktualności sprzed nosa!